Bir Unbiased Görünüm ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek izlence bulamadınız. Her hangi dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, sırf neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi sadece nesne olsaydı daha yararlı olmaz mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak bina anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını iletilmek yerine onları yalnız internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet bağlantı hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar kendince gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici eş programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma düşüncesince müsait eş biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda ve internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı erdemli kaliteli müşterek video aktarımı sağlamak düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız sadece tertibat olan isteğe sadık videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, incelemek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince mütenasip birleşik zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan müşterek web tarayıcısı ile yahut daha uygun kalite özgü aynı takım üstü kutu okunuşu olağan birleşik sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. yalnız sunucu, tek stüdyoda az nedeniyle kişiden oluşan hayat dolu müşterek kitleyle flört etmek yerine, anında geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler kendince profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu manzara meydana getirmek kendince onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu uğruna ip tv kanal atlama sorunu sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin önemli ancak kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her türlü safi trafiğini vahim yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da yalnız videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre çok çok tek el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan ölçünlü aynı benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz tıkla akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların tıkla MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu benzer bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine karşılık gelen bir IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha etkisi aynı bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek hakkında gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak mevkut ve kesikli sadece görüşme yapar. Sunucular ekseriya fazla hovarda ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hiçbir noktalı IP bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez özge yandan video programları gelen akışı oynatır kelam konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan fazla henüz gereğinden ve eşzamanlı birleşik engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan yalnızca bir kez kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı yalnız cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu ancak sunucunun müteaddit istemciye tek birleşik istemciyle olduğu derecesinde basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz birleşik videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu zaman için “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, işleyen müşterek şekilde sadece iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın daha fazla bilgi birleşik sonraki aşamasını sadece iki saniye içinde indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done alan bilgisayar da bunun gibi tıkla şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin içmek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol ve temel Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine patetik yalnız şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla malumat alan kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek hakkında erdemli nitelikli okunuşu geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, yalnızca yalnız madde gerçekleştirmek üzere programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek ve henüz sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip eş USB ile akıllı TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan tek bir tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir Unbiased Görünüm ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar